parallax background
 

Kontrola towarów na wejściu

Proces produkcji wyrobów rozpoczyna się w momencie zakupu surowców. W Contec Kromiss do produkcji słupów bierzemy pod uwagę tylko stal i stopiwo pochodzące od wiodących dostawców i posiadające odpowiednie atesty i certyfikaty. Niezależnie od tego każda partia materiału przechodzi raz jeszcze kontrolę jakości w naszym zakładzie. Materiał gorszej jakości ma w późniejszym okresie wpływ na proces formowania oraz spawalność i cynkowanie materiału i i zastosowanie go do produkcji słupów mogłoby spowodować, że dotrzymanie terminów dostawy i obiecana jakość będą zagrożone.

parallax background
 

Cięcie blachy

Blacha docinana jest na wymiar za pomocą przecinarek plazmowych, które jednocześnie pozwalają na perfekcyjne przygotowanie połączeń spawanych. I to dla ścian o grubości do 100 mm – rozwiązanie unikalne w skali całej Europy! Te same maszyny używane są również do cięcia połączeń kołnierzy i elementów montażowych w możliwie najlepszej jakości; dzięki temu zyskujemy dużą elastyczność i pozostajemy niezależni od dostawców zewnętrznych.

parallax background
 

Formowanie / tłoczenie

Przygotowane płyty są po przycięciu formowane na kształt wielokąta za pomocą wyjątkowo silnej prasy do wcześniej obliczonego konturu. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie ścian o grubości 50 mm, które jest wystarczające nawet dla najmocniejszych słupów linii najwyższego napięcia – w Europie nie potrafi tego zrobić nikt inny. Contec Kromiss dociera dzięki temu do tych zakresów mocy, które dotychczas były możliwe do osiągnięcia tylko za pomocą wież kratowych (i odpowiednio ekstremalnego zasięgu). Ta technologia umożliwia również wykonanie wyjątkowo smukłych słupów o stożkowej geometrii, co stanowi ogromną zaletę dla mocno ograniczonej przestrzeni w centrach miast. Firma Contec Kromiss jako pierwsza opracowała w tym segmencie nową generację słupów, która z powodzeniem znajduje zastosowanie w wielu dużych miastach. Cylindryczne stopniowane słupy rurowe mogą być produkowane do średnicy rury wynoszącej 600 mm.

parallax background
 

Spawanie

Najbardziej nowoczesne systemy spawalnicze o zoptymalizowanym zużyciu energii układają spoiny spawalnicze w słupach o grubości ścian do 50 mm. Konstrukcja jest bardzo płaska, dzięki czemu po nałożeniu powłoki wygląda estetycznie i powoduje, że przylegają do niej jedynie niewielkie ilości kurzu. Podczas spawania – również przy użyciu naszych najnowszych maszyn – wiele zależy od umiejętności pracowników. Spawacze w Contec Kromiss posiadają wieloletnie doświadczenie, a dzięki ciągłemu doskonaleniu dysponują zawsze aktualną wiedzę w tym zakresie. Oczywiście posiadamy wszystkie niezbędne certyfikaty do prowadzenia prac spawalniczych na słupach.

parallax background
 

Obróbka / Wykończenie

W zależności od wielkości słupy stalowe posiadają do 4 spawanych połączeń wzdłużnych. Contec dysponuje największą w Europie półautomatyczną maszyną do produkcji elementów stalowych, których przekrój składa się nawet z czterech pojedynczych części. Wiele specjalistycznych maszyn wykorzystujemy również w produkcji mniejszych słupów, do wycinania części w konstrukcji słupa i do elementów montażowych – aby zapewnić wysoką jakość i krótkie terminy dostaw.

parallax background
 

Ochrona przed korozją

Wszystkie słupy stalowe poddawane są procesowi cynkowania ogniowego na profesjonalnej linii technologicznej, wykonuje je zgodnie z najwyższymi standardami jakości nasz wieloletni podwykonawca, bezpośrednio sąsiadujący z naszym zakładem produkcyjnym. Aby wydłużyć żywotność słupów i zapewnić harmonijne dopasowanie do otoczenia w miejscu ich montażu najczęściej pokrywa się je dodatkową powłoką. Lakierowanie proszkowe u naszego długoletniego partnera i malowanie na mokro w naszej nowo zainwestowanej hali bezpośrednio w zakładzie.

parallax background
 

Kontrola końcowa

Zanim słup opuści produkcję, zostaje poddany pełnej kontroli końcowej. Poddawany jest on wówczas badaniu i ocenie praktycznie w taki sposób, w jaki dokonywałby tego sprawdzenia sam Klient. Dopiero, gdy wszystko się zgadza, słup przekazywany jest do działu logistyki i może zostać oddany na magazyn lub skierowany bezpośrednio do wysyłki.

parallax background
 

Logistyka

Kompletowanie / pakowanie / ochrona / zabezpieczanie ładunku / transport

Państwa korzyść powstaje dopiero wtedy, gdy odpowiedni słup z odpowiednim wyposażeniem zostanie umieszczony w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu. Dlatego w Contec Kromiss taką samą wagę przykładamy do procesu logistyki co do produkcji. Każdy załadunek jest dokładnie kompletowany, bezpiecznie pakowany i przekazywany do magazynu, gdzie pozostaje aż do momentu jego odbioru. Na życzenie istnieje możliwość zorganizowania transportu w korzystnej cenie. Oczywiście możecie Państwo dokonać odbiorów słupów również we własnym zakresie. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że dzięki naszym wyszukanym koncepcjom logistycznym oszczędzacie Państwo na kosztach transportu – z korzyścią dla środowiska i dla budżetu.

parallax background
 

Jakość – najlepsza ochrona inwestycji

Dla produktów infrastruktury najważniejszym procesem jest zapewnienie jakości. Tylko profesjonalna produkcja z wykorzystaniem odpowiednich materiałów zapewni Państwa inwestycji zrównoważoną ochronę, niskie koszty utrzymania, ale także przyczyni się do ochrony środowiska i klimatu. Dzięki rygorystycznym kontrolom jakości w Contec Kromiss oszczędzamy Państwu czasochłonnych kontroli i prac naprawczych, które często okazują się konieczne przy mniej starannej produkcji. Wewnętrzna zakładowa kontrola produkcji stanowi integralną część naszego systemu zarządzania jakością, podobnie jak nadzór sprawowany przez niezależne instytuty. Nasi pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe, a wysokie standardy jakości są przez nich postrzegane jako dobra okazja do wykazania się swoimi umiejętnościami.

Jakość w Contec to coś więcej niż sam produkt. Dla nas jest to również odpowiedzialność za ochronę zasobów, klimatu i środowiska – myślimy przyszłościowo.

parallax background
 

Usługi serwisowe

Obróbka techniczna

Aby uzyskać solidny i wydajny produkt niezbędne jest wykonanie odpowiedniego projektu statycznego i technicznego. Nasz własny zespół inżynierów, wykorzystując najbardziej nowoczesne oprogramowanie, oferuje Państwu następujący zakres usług:

  • obliczenia obciążeń statycznych dla słupów i fundamentów,
  • obliczenia statyczne dla konstrukcji stalowych i elementów montażowych,
  • alternatywne rozwiązania optymalizacyjne dla istniejących specyfikacji,
  • projektowanie słupów i planowanie konstrukcji,
  • planowanie fundamentów i konstrukcji stalowych,
  • badanie słupów pod kątem ich dopuszczalnej nośności oraz obciążenia użytkowego i niszczącego,
  • wstępny montaż systemów słupów składających się z wielu części.

Serwis posprzedażowy

Nasza obsługa klienta nie kończy się wraz z dostawą produktów. Z przyjemnością informujemy Państwa o nowych możliwościach w branży infrastruktury, o ciekawych wydarzeniach i nowych trendach. Uważamy się za pioniera, który jest motorem napędowym dla branży – i chcielibyśmy, żebyście Państwo również pozostali pionierem.